Relacja z III Wiosennego Rajdu z Pegazem

Relacja z III Wiosennego Rajdu z Pegazem

W ostatnich dniach kwietnia (24 kwietnia) odbył się kolejny, trzeci już – Wiosenny Rajd z Pegazem. Rajd został przygotowany i przeprowadzony przez Stowarzyszenie „Pegaz” z Paczkowa przy wsparciu Burmistrza Gminy Paczków.

Przy organizacji rajdu brały również udział Stowarzyszenia Kultury „Więź” i „Generacja” z Paczkowa oraz Nadleśnictwa Bardo.

Uczestnicy spotkali się na dworcu PKS, gdzie wszyscy zostali powitani przez Burmistrza Artura Rolkę.

Rajd pieszy rozpoczął się w Złotym Stoku, gdzie otrzymali mapy oraz karty punktacyjne. Na szlaku odwiedzili 4 punkty kontrolne, gdzie mogli popisać się wiedzą z pierwszej pomocy, terenoznawstwa, historii oraz turystyki. Na Przełęczy pod Trzeboniem każdy mógł posilić się kiełbaską z ogniska. Dalej rajd biegł na Jawornik Wielki (872m n. p. m.), a zakończył się w przepięknej scenerii kamieniołomu „Skalisko”.

W rajdzie wzięli udział uczniowie Państwowych Szkół Podstawowych nr 2 i 3 z Paczkowa, Publicznego Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Paczkowie, dzieci z Domu Dziecka w Paczkowie, z Placówki Wsparcia Dziennego osoby indywidualne oraz nauczyciele, opiekunowie oraz wolontariusze.

Każdy z uczestników imprezy otrzymał pamiątkowy znaczek, a grupy dyplomy i nagrody.

Niewątpliwie rajd można uznać za udany, pogoda dopisała, a dobry humor nie opuszczał uczestników. Organizatorzy składają wielkie podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się przy organizacji rajdu – wolontariuszom, sponsorowi Wydawnictwu Turystycznemu PLAN oraz leśniczemu panu Józefowi Słowiakowi oraz pracownikom Nadleśnictwa Bardo.