Paczków dla Ukrainy – koncert charytatywny

Paczków dla Ukrainy – koncert charytatywny

Pomaganie to coś co lubi każdy, a jeszcze bardziej kiedy cel jest szczytny.

W niedzielne marcowe popołudnie, a dokładnie 27 marca 2022 roku w paczkowskim Muzeum Gazownictwa, stowarzyszenie „PEGAZ” wraz ze stowarzyszeniami towarzyszącymi „WIĘŹ” i „GENERACJA” oraz kilkunastoma wolontariuszami dobrego serca, zorganizowało wspaniały koncert charytatywny „PACZKÓW DLA UKRAINY”.

Chcieliśmy pomóc ludziom, którzy już przyjechali do Paczkowa i jego okolic, uciekając przed wojną. Program był bogaty, było śpiewająco, a głównymi gwiazdami były Małgorzata Kulińska, która wprowadziła uczestników w klimat pomagania, śpiewając przy tym przygotowany repertuar piosenek z przekazem. Alicja Czajkowska śpiewała o tym, jak ważna jest wolność i że zawsze warto o nią walczyć! Anna i Martyna Jasińskie pokazały siłę głosu w piosenkach Adel i U2, a to samo mówi za siebie. W trakcie koncertu tańczyli turniejowi tancerze Szkoły Tańca „IMPRESS” z Dzierżoniowa, a Martyna Sierecka z Dominiką Banaś z Wytwórni Działań Kreatywnych w Nysie dały dosłownie „SHOW” dancehall’em.

Podczas koncertu prowadzona była licytacja obrazów, niczym w domu aukcyjnym a loteria fantowa wśród uczestników cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Całość dopełniła kawiarenka gdzie można było zjeść przepyszne ciasto i napić się czegoś gorącego. Jednym słowem było EXTRA! A sądzimy tak, po uśmiechach na twarzach uczestników i organizatorów, a to chyba najważniejsze.

Pomaganie to coś fajnego i miłego, tym bardziej że sprawa słuszna. My pamiętamy że dzieląc się, mnożysz!