Relacja z VI Rajdu z Pegazem

Relacja z VI Rajdu z Pegazem

Tradycyjny Rajd z Pegazem odbył się, już po raz 6. w urokliwych i owianych tajemnicą Górach Złotych. Pogoda jak zwykle, tradycyjnie umożliwiła pokonywanie szlaku, a niektórym nawet nie przeszkodziła w zdobyciu Jawornika Wielkiego. O Rajdzie z Pegazem śmiało można mówić, że jest kultowy, bo na stałe pojawił się w kalendarzu imprez turystycznych w Gminie Paczków.

Na tegorocznym szlaku pojawiło się 130 uczestników, a wielu z nich nie po raz pierwszy. Przed wyruszeniem na trasę, wszyscy wzięli udział w grach i zabawach zręcznościowych, które były „rozgrzewką” przed pokonywaniem następnych trudności zarówno zręcznościowych jak również sprawdzających wiedzę z zakresu przyrody, geografii. Wszystkie grupy wyruszyły ze Skaliska i pokonując trasę dotarły do Przełęczy pod Trzeboniem. Najwytrwalsi, którzy chcieli zdobyć dla swoich drużyn więcej punktów i osiągnąć szczyt Jawornika Wielkiego dotarło na wysokość 872 m n.p.m. Dodatkową, niepunktową atrakcją było podziwianie wspaniałych panoram widocznych z wieży widokowej.

Zakończenie rajdu to ponownie Skalisko, na którym czekało na uczestników  ognisko, na którym samodzielnie mogli upiec kiełbaski i odbudować nadwątlone wysiłkiem organizmy. Na mecie czekał na wszystkich chętnych Andrzej Zabłocki (firma Legato), który tradycyjnie w profesjonalny sposób potrafi wytworzyć atmosferę zabawy, potrafiący na twarzach największych ponuraków wywołać uśmiech. Wręczenie prezentów dla wszystkich uczestników oraz pucharów i medali dla najlepszych zakończyło 6. Rajd z Pegazem.

Jako się rzekło była to tradycyjna impreza i nie odbyłaby się gdyby nie wspaniali ludzie dobrego serca, którzy pomagali w różnoraki sposób. Wszystkim należą się ogromne podziękowania a wymieniamy ich w przypadkowej kolejności ale nieprzypadkowo, tylko z całego serca ogromnie dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość:

  • Gminie Paczków,
  • Stowarzyszeniu Kultury Więź,
  • Stowarzyszeniu Generacja,
  • Gminnemu Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie,
  • Informacji Turystycznej w Złotym Stoku,
  • Teatrowi Rodzice Dzieciom z Kamieńca Ząbkowickiego,
  • Stowarzyszeniu LQwsi Ziębice,
  • oraz członkom i sympatykom Organizatora, Stowarzyszenia Pegaz.

Szczególne podziękowania za ugoszczenie, bezpłatne użyczenie terenu i pomaganie w każdej sytuacji p. Witoldowi Kaczyńskiemu – właścicielowi Leśnego Parku Przygody Skalisko w Złotym Stoku,  p. Edycie Widerze z Restauracji „Złoty Potok”. Równie szczerze organizatorzy dziękują p. Darkowi Pukowi (Stowarzyszenie Generacja), Radosławowi Napieraczowi (CSiR Paczków), Olkowi Pawiowi (sołtysowi z Grochowisk), Małgosi Kurowskiej (Stowarzyszenie Więź), Beacie Szczypińskiej (Zespół Teatralny Rodzice Dzieciom z Kamieńca Ząbkowickiego.

Wierząc, że taka armia ludzi dobrej woli pomaga, śmiało możemy zaprosić na kolejny VII Rajd z Pegazem w roku 2022.